Szkolne Biegi Przełajowe

W dniu 24.09..2021, jak w latach poprzednich, odbyły się Szkolne Biegi Przełajowe. Była to wspaniała okazja, aby sprawdzić swoje możliwości biegowe. W grupie młodszej startowały całe klasy, a grupie starszej tylko miłośnicy sportu, ale i tak zabawa była super. Gratulacje dla wszystkich, którzy ukończyli bieg.

Grzegorz Tymczyszyn

.

Opolski wzór malowany na torbach.

Uczniowie klasy 6  naszej szkoły, w dniu 16.09.2021,  malowali wzór opolski na płuciennych torbach. Działania te to drugi z cyklu warsztatów, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Grudzic, przeznaczonych dla mieszkańców naszego  miasta w ramach projektu "Pielęgnując Śląskie tradycje" a finansowanego przez Miasto Opole, a mających na celu popularyzację kwiatowego wzoru opolskiego(pierwszy warsztat odbył się czerwcu i polegał na dekorowaniu drewnianych zakładek do książek) Dzieciom przypadły do gustu zajęcia z rękodzieła i bardzo zaangażowały sie w swoje prace. Brawo

Grzegorz Tymczyszyn

Nowa strona już aktywna!

Drodzy rodzice, uczniowie i przyjaciele naszej szkoły!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej nowej strony interentowej https://psp26opole.edupage.org/

Na bieżąco będziemy uzupełniać brakujące informacje.

Za utrudnienia przepraszamy i dziękujemy za cierpliość.

Informator dla ósmoklasistów.

Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola, we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu, przygotował specjalną  publikację,
zatytułowaną „EDUKACJA TO STYL ŻYCIA. Informator dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych Miasta Opola”.

"EDUKACJA TO STYL ŻYCIA."

Fitive Familie- Fikcyjna rodzina.

fikti

Nasza szkoła rozpoczęła pracę w kolejnym projekcie eTwinning  pt. "Fitive Familie- Fikcyjna rodzina.
W projekcie udział biorą uczniowie  klasa V.
Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie przedstawią się oraz stworzą fikcyjną rodzinę z wykorzystaniem narzędzi TIK. Wspólnie wymyślą postacie -członków rodziny oraz informacje o nich. Nauczą się opowiadać o sobie i rodzinie oraz przeprowadzą wywiad. Poznamy aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego w trakcie edukacji zdalnej.

Czytaj więcej: Fitive Familie- Fikcyjna rodzina.

Ślubowanie i pasowanie klasy I

23 lutego pierwszoklasiści  złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia. Uroczystość w tym roku miała kameralny charakter, odbyła się w klasie, w obecności tylko pani dyrektor. Dzieci zaprezentowały przedstawienie, a po ślubowaniu były pasowane mieczem. Każdy uczeń miał na sobie nowy mundurek z tarczą naszej szkoły. Uroczystość wypadła bardzo dobrze, zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Jadwiga Kozołub