Apel podsumowujący 1 semestr roku szkolnego 2017/18

„Sukces odniesiesz tylko wtedy, gdy sam poszukasz okoliczności, jakie Ci odpowiadają.
Jeśli nie zdołasz ich znaleźć, stwórz je sobie!"
George Bernard Shaw


Pierwszy semestr nauki za nami - czas na podsumowanie.
11 lutego odbył się w naszej szkole apel podsumowujący 1 semestr roku szkolnego 2017/2018. W tym roku szkolnym nasza szkoła stała się ośmioklasową szkołą podstawową. Mamy 9 klas. I semestr skończyło 161 uczniów.
W tym roku, tak jak w poprzednim, uczniowie z najwyższą średnią w klasie, którzy otrzymują tytuł lidera klasy otrzymali pamiątkowe statuetki z napisem LIDER KLASY. Za najwyższą średnią w szkole, statuetkę LIDERA SZKOŁY, otrzymała uczennica klasy szóstej Katarzyna Zydorek. Co semestr wybierany jest również najlepszy kolega lub koleżanka w danej klasie. Otrzymali oni statuetkę: NAJLEPSZY KOLEGA lub NAJLEPSZA KOLEŻANKA.

Czytaj więcej: Apel podsumowujący 1 semestr roku szkolnego 2017/18

Konkurs na stroik 2017

19 gruodnia 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs na Wykonanie kompozycji na Stół Wigilijny. W konkursie brało udział 34 uczniów z klas I do VII. Konkurs ma tradycję przeszło 20 letnią. Organizatorem którego jest Piotr Żarczyński.
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie podczas trwania przewodu konkursowego kompozycji na stół wigilijnej w naczyniu w którym przed konkursem, organizator obsadza piankę w naczyniu do układania roślin żywych.
Na kompozycje składają się: naczynie, żywe gałązki drzew iglastych, świeca i ozdoby choinkowe (bombki, łańcuchy, itp.)
Kompozycje przechodzą na własność szkoły. Proboszcz kościoła parafialnego w Grudzicach chodząc z kolędą do osób samotnych i chorych w parafii, przekazuje im stroiki w darze od uczniów szkoły.

Czytaj więcej: Konkurs na stroik 2017

Szkolny Konkurs na wykonanie szopki Betlejemskiej

Od przeszło 20 lat w naszej szkole organizowana jest w okresie przedświątecznym wystawa szopek w szkole i w naszym kościele parafialnym połączona z Konkursem na który nagrody ufundowała Rada Dzielnicy Grudzice. W tym roku szkolnym było inaczej niż w latach poprzednich. Uczniowie samodzielnie , jednoosobowo lub w dwuosobowych zespołach wykonali w domach szopkę Bożonarodzeniową uwzględniając zasady podane wcześniej przez organizatora konkursu Piotra Żarczyńskiego.
Jury konkursowe w składzie: Ilona Kiziak, Sandra Mrahs i Iwona Gmoch 19 grudnia 2017 r. nagrodziło następujące osoby biorące udział w konkursie: 

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs na wykonanie szopki Betlejemskiej

Spotkanie autorskie

5 stycznia uczniowie klas 1 – 4 uczestniczyli w spotkaniu z panem Waldemarem Cichoniem., który jest autorem książek dla dzieci. Bohaterem książek Waldemara Cichonia jest... Cukierek. Cukierek to prawdziwy mały, pręgowany kotek - wydaje się słodki i nieporadny, ale nie dajcie się zwieść pozorom. Ten mały gagatek potrafi poprzewracać życie domowników do góry nogami. Ceni sobie swobodę i przede wszystkim dobrą zabawę Skąd pomysł na pisanie książek dla dzieci, czy i kiedy powstanie kolejny tom przygód Cukierka? O te i inne ciekawostki pytały dzieci podczas spotkania z autorem. Na końcu spotkania każdy uczeń mógł otrzymać dedykację oraz autograf autora. Uczestniczenie w spotkaniach z twórcami jest bardzo ważne dla młodego czytelnika. Stwarza okazję do bezpośredniego kontaktu, daje możliwość odpowiedzi na nurtujące pytania, rozbudza wyobraźnię i zachęca do sięgnięcia po książkę.

Halina Garbacz

Konkurs na szóstkę

Konkurs na szóstkę!

Moi Drodzy, corocznie daję jakąś przysłowiową ostatnią deskę ratunku wszystkim tym, którzy na nią czekają. Czasu niewiele, bo tylko do piątku a zasady są takie: na estetycznej i podpisanej kartce należy w kilku słowach zinterpretować znaczenie informacji umieszczonych w różnych miejscach publicznych (patrz fotografie w albumie).
Oto przykład: DO NOT CROSS THE ROAD – W tym miejscu nie wolno przechodzić na drugą stronę ulicy. Zachęcam do zabawy 
Pani Monika

Podkategorie