Nowa strona już aktywna!

Drodzy rodzice, uczniowie i przyjaciele naszej szkoły!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej nowej strony interentowej https://psp26opole.edupage.org/

Na bieżąco będziemy uzupełniać brakujące informacje.

Za utrudnienia przepraszamy i dziękujemy za cierpliość.

Informator dla ósmoklasistów.

Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola, we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu, przygotował specjalną  publikację,
zatytułowaną „EDUKACJA TO STYL ŻYCIA. Informator dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych Miasta Opola”.

"EDUKACJA TO STYL ŻYCIA."

Fitive Familie- Fikcyjna rodzina.

fikti

Nasza szkoła rozpoczęła pracę w kolejnym projekcie eTwinning  pt. "Fitive Familie- Fikcyjna rodzina.
W projekcie udział biorą uczniowie  klasa V.
Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie przedstawią się oraz stworzą fikcyjną rodzinę z wykorzystaniem narzędzi TIK. Wspólnie wymyślą postacie -członków rodziny oraz informacje o nich. Nauczą się opowiadać o sobie i rodzinie oraz przeprowadzą wywiad. Poznamy aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego w trakcie edukacji zdalnej.

Czytaj więcej: Fitive Familie- Fikcyjna rodzina.

Ślubowanie i pasowanie klasy I

23 lutego pierwszoklasiści  złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia. Uroczystość w tym roku miała kameralny charakter, odbyła się w klasie, w obecności tylko pani dyrektor. Dzieci zaprezentowały przedstawienie, a po ślubowaniu były pasowane mieczem. Każdy uczeń miał na sobie nowy mundurek z tarczą naszej szkoły. Uroczystość wypadła bardzo dobrze, zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Jadwiga Kozołub

W Narciarstwie Alpejskim -brąz :)

Antoni Matejka w dniu 19.02.2021 w Zieleńcu zajął 3 miejsce w w Mistrzostwach Opola w Narciarstwie Alpejskim w kategorii klas 7-8 chłopców. Tuż za nim, na 4 pozycji uplasował się Franciszek Filipowicz. Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie szkoły.