Ważne informacje dla rodziców

Drodzy Rodzice
W związku z brakiem porozumienia pomiędzy ZNP a stroną rządową, rozpoczęty w dniu dzisiejszym ogólnopolski strajk nauczycieli potrwa do odwołania.
Informacje dotyczące powrotu do zajęć dydaktyczno-wychowawczych zostaną Państwu niezwłocznie przekazane poprzez stronę szkoły i wychowawców.
Dziękuję Państwu za zrozumienie zaistniałej sytuacji, za wsparcie oraz wszelkie przejawy życzliwości, które otrzymujemy podczas strajku.

Danuta Kamińska
dyrektor szkoły

Mamy Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

W tym roku szkolnym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego został uczeń klasy ósmej Jgnacy Smoliński. Gratulejemy.
Co napisał o swoich przygotowaniach do konkursu nasz laureat.

W tym roku, już po raz trzeci, prygotowywałem się do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Niestety, wiedza i umiejętności z poprzednich lat nie wystarczają - co roku jest coraz więcej zagadnień do nauki. Nie tylko gramatyka, mówienie przed komisją, słuchanie czy słownictwo, ale i też wiedza o kulturze innych krajów, która co roku jest inna. Jednak nauka tych rzeczy nie jest mozolna i nudna :). Sam nauczyłem się wiele o histori, kulturze i geografi wielu państw, nie wspominając o rozległej wiedzy z języka angielskiego. Dlatego zachęcam wszystkich do próbowania, a przede wszystkim do zdobywania nowej wiedzy.
Ignacy Smoliński

Posadziliśmy las

Zakończyliśmy akcję "Dzień Ziemi - pomóżmy planecie" w ramach projektu "Lasy pełne energii" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Grudzic, naszą szkołę i Nadleśnictwo Opole. Finanse zaś, pochodziły z Fundacji PGE. A oto, jak całe wydarzenie wyglądało w oczach uczestnika: "02.04.2019 klasy 6 i 7 udały się do Zawady, aby sadzić las. Kiedy dojechaliśmy na miejsce leśniczy czekał na nas z sadzonkami świerku oraz z kosturami. Leśniczy opowiedział nam jak mamy traktować sadzonkę, jak wbijać kostur i co ile robić przerwy, aby zasadzić sadzonkę. Dobraliśmy się w 3 osobowe grupy, każdy dostał zadanie. Jedna osoba sadziła, druga osoba kopała niewielki rowek kosturem, a trzecia osoba udeptywała ziemię. Każda grupa miała przydzielony swój rządek w, którym sadziła sadzonki. Po skończonej pracy kiedy byliśmy zmęczeni czekał na nas rozpalony gril. Kiedy zjedliśmy mieliśmy czas wolny. Niektórzy odpoczywali w cieniu inni poszli na spacer z panią Gizelą. Każdy wrócił do szkoły zmęczony, ale zadowolony." Relacja Marcina z klasy 7. FOTO

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Pani Psycholog Aleksnadra Herka, pracująca w naszej szkole, zachęca do udziału w kursie "Szkoła dla Rodziców i wychowawców". To cykl warsztatów opartych na założeniach sprawdzonej metody opracowanej przez  A. Faber i E. Mazlish, dzięki którym można dowiedzieć się jak tworzyć lepsze relacje z dziećmi .

Wszystkich zaintersowanych prosimy o kontakt:

Czytaj więcej: Szkoła dla Rodziców i Wychowawców