3b w bibliotece

W środę 18 kwietnia uczniowie klasy III B udali się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 15 w Opolu. Poznali legendy dotyczące miasta Opole oraz zdobyli informację na temat lalek słowiańskich. Na koniec każdy miał okazję własnoręcznie wykonać taką lalkę, oczywiście bez użycia igły i nitki. Nie było to łatwe zadanie, ale wszystkim się udało. Dziękujemy Pani Beacie za wspaniałe zajęcia.

Natalia Aurel-Koziołek

Drugi turniej MHL

Nasza drużyna ponownie zaliczyła dwa zwycięstwa i porażkę w piłkę ręczną.

Wiecej

Zagubiony chłopiec

W dniu 28.02.2018 klasy 5 i 6 były na przedstawieniu "Zagubiony chłopiec". Sztuka opowiada o chłopcu, który zderza się ze światem popkultury – z grami, toczącymi się w cyberprzestrzeni, z tajemnicą,  magią i z przemocą. Czy uda mu się wyzwolić z nałogu gier i czy będzie mógł się odnaleźć w rzeczywistości? Ten spektakl warto zobaczyć! Po przedstawieniu poszliśmy do kina Meduza na warsztaty" Bezpieczni w sieci" . Dotyczyły one zwiększających się zagrożeń dzieci i młodzieży w Internecie. Miały one na celu podnieść naszą świadomość pomiędzy rozróżnieniem realnego świata, od świata online. Uważam, że ten dzień był pełen wartościowych nauk.

Marcin Paszkowski

Klasa 5 w Centrum Nauk Przyrodniczych i Centrum Powiadamiania Ratowniczego 112

W dniu 11.04.2018 klasa 5, będąc w Centrum Nauk Przyrodniczych dowiedziała się, że jajko w mocno słonej wodzie pływa na powierzchni (mocno słona woda jest cięższa niż jajko) i wiele innych ciekawostek fizycznych i informatycznych. A przebywając w Centrum Powiadomiania Ratunkowego -112 podpatrywała jak pracują dyżurni oraz jaka udzielać pierwszej pomocy. Był to intensywny, ale bardzo ciekawy dzień.

Grzegorz Tymczyszyn

Wiedzą prawie wszystko!

Nasi dwaj uczniowie Ignacy i Andrzej wzięli udział w XIX Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, który odbył się w PSP nr 2 w Opolu. Do rozwiązania był bardzo trudny test zawierający pytania z polityki, historii, architektury, malarstwa, literatury, muzyki rozrywkowej i poważnej, geografii, sportu oraz wielu innych dziedzin. Następnie odbył się etap ustny. Nasz uczeń z klasy VII wygrał w swojej kategorii wiekowej, jego młodszy kolega zajął miejsce tuż poza podium. Obu chłopcom gratulujemy i zachęcamy do rozwijania zainteresowań i reprezentowania naszej szkoły w przyszłorocznym jubileuszowym konkursie.

M. Leszyńska