Wycieczka uczniów klas: Va, Vb,VII do Wrocławia

Choć dzień zapowiadał się pochmurnie i chłodno, to nastroje uczniów były radosne. 2 października zaplanowano bowiem wycieczkę klas: Va, Vb i VI do Wrocławia. Pierwszym punktem programu było zwiedzenie „Hydropolis”. W Muzeum Wody uczniowie dowiedzieli się wielu informacji o wodzie w naszym otoczeniu. Mogli zobaczyć model batyskafu, którym zanurzono się na głębokość prawie 11000 m w Rowie Mariańskim. Przedziwne stworzenia morskie, które żyją na tych głębokościach, uczniowie mogli oglądać w formie modeli. Nowoczesne technologie multimedialne, ekrany dotykowe, repliki różnych przedmiotów, ale też ciekawostki, które opowiadali przewodnicy, sprawiły ,że „Hydropolis” na pewno stało się jednym z ciekawszych muzeów, które zwiedzali uczniowie.

Czytaj więcej: Wycieczka uczniów klas: Va, Vb,VII do Wrocławia

Szkolny Festyn Sportowy 2018

Szkolny Festyn Sportowy- Spartakiada Grudzicka 29 września odbył się festyn szkolny połączony z Spartakiadą Grudzicką. Mieszkańcy naszej dzielnicy i uczniowie wraz z rodzicami przybyli by posłuchać i pooglądać popisy zdolnej młodzieży. Grali na instrumentach, pięknie śpiewali oraz zaprezentowali doskonałe układy taneczne. Ważnym elementem naszego spotkania były konkurencje sportowe: mecze piłki nożnej, wyścigi rzędów oraz mecz siatkówki. Dzięki zaangażowaniu rodziców, można było zjeść pyszne ciasta, sałatki czy kiełbaskę z grilla. Humory i uśmiechu nie schodziły z twarzy naszych gości. Już dziś zapraszamy na kolejne festyny!

Sandra Mrahs

Budżet Obuwatelski

Nasza dzielnica w porozumieniu z dzielnicami: Malina, Grotowice, Groszowice napisała projekt Jezioro Malina - nasz wspólny wypoczynek. Głównym celem tego jest zdobycie pieniędzy (400 000 PLN) na oczyszczenie jeziora i przygotowanie go dla celów rekreacyjnych (nasyp plaży, toalety, przebieralnie). Bardzo prosimy o poinformowanie wszystkich. Głosowanie trwa do 7 października. Można głosować internetowo(potrzebny PESEL i telefon komórkowy) lub tradycyjnie w formie papierowej. W niedziele 7 października będzie rozstawiony namiot Rady Dzielnicy Grudzice pod kościołem i tam będzie można oddać głos w formie papierowej od godz. 8.00 do 13.00.

Wycieczka klas młodszych do Olszowej

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczennicom i uczniom klas młodszych na wspólnej wycieczce. Krótko po godz.8.00, udaliśmy się do Parku Miniatur w Olszowej, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Każda klasa brała udział w ciekawych warsztatach. Klasa I poznawała tajemnicę roślin. Klasa II zapoznała się z tajnikami produkcji mydła, a klasa III brała udział w zajęciach ceramicznych. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie miniatur sakralnych z różnych zakątków Europy. Najwięcej radości sprawił dzieciom park linowy, gdzie każdy pokonywał swoje słabość i z uśmiechem zjeżdżał na tyrolce. Na zakończenie zjedliśmy pyszne kiełbaski. Wróciliśmy do szkoły z uśmiechem i nowymi wiadomościami.

Sandra Mrahs