Dzień Babci i Dziadka w klasie 2

23 stycznia klasa II zorganizowała w szkole Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni goście najpierw zobaczyli przedstawienie „Śpiąca królewna” potem wysłuchali wierszy i piosenek. Występy bardzo się podobały. Na koniec dzieci zaśpiewały sto lat i wręczyły prezenty przez siebie zrobione. Po części artystycznej odbył się poczęstunek przygotowany przez mamy. Dziadkowie zwiedzali szkołę i klasę uczniów. Wszystkim paniom, które pomogły zorganizować uroczystość chciałam w imieniu swoim i dzieci bardzo podziękować

Jadwiga Kozołub.

Dzień Babci i Dziadka w klasie I

22 stycznia uczennice i uczniowie klasy I zaprosili swoje babcie i swoich dziadków na spotkanie z okazji jakże ważnego święta. Krótko po godzinie 16.00 rozpoczął się występ pierwszaków. Sala gimnastyczna wypełniona przez zacnych gości, którym dopisywały humory. Dzieci zaśpiewały piosenki z lat młodości ich dziadków i podkreśliły w wierszach, że babcia i dziadek są „Odlotowi”. Po występie, wszyscy razem spędzili czas na wspólnym biesiadowaniu. To był bardzo dobry czas.

Sandra Mrahs

Apel podsumowujący I semestr

Pierwszy semestr roku szkolnego 2018/19 przechodzi do historii. Na uroczystym apelu podsumowaliśmy naszą wspólną pracę (uczniów i nauczycieli). Zostali wyróżnieni uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu.  Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe średnie w klasie otrzymali pamiątkowe statuetki z napisem "LIDER KlASY".
Co semestr wybierany jest najlepszy kolega lub koleżanka w danej klasie. Wyróżnione osoby otrzymały statuetki "NAJLEPSZY KOLEGA, NAJLEPSZA KOLEŻANKA".
Pan Piotr Żarczyński rozdał nagrody autorom prac  konkursowych (na szopkę bożonarodzeniową i kompozycję na stół świąteczny).
Wyniki Turnieju o Książęcy Miecz przedstawiła p. Monika Leszyńska. Pani Gizela Lisy rozdała nagrody w konkursie "Witraż Bożonarodzeniowy".

Pani Dyrektor życząc uczniom udanego wypoczynku podczas ferii apelowała o rozwagę i bezpieczeństwo.

Wszystkim uczniom oraz całemu gronu pedagogicznemu,
udanych i wesołych ferii zimowych, życzy Dyrektor.

Sportowi goście

W dniu 23.01.2019 naszą szkołe odwiedzili zawodnicy KPR"Gwardia Opole" Przeprowadzili oni zajęcia treningowe w klasie 8 mające na celu zachęcić naszych uczniów do wstępowania do klasy sportowej o profilu piłki recznej organizowanej w IX LO w Opolu przy ul. Oleskiej. Lekcja mineła bardzo szybko a potem było zbieranie autografów.

Sparing w Tarnowie Opolskim

Dnia 17.01.2019 uczniowie rocznika 2008 wyjechali na mini turniej  sparingowy do Tarnowa Opolskiego przygotowujący do Mini Haddball Ligii. Częsć meczy udało się wygrać, były też niestety przegrane, na podstawie których trzeba wyciągnąć wnioski i lepiej przygotować się do własciwego turnieju, który odbędzie siew marcu. Trzymamy kciuki.