Nasze działania

Utworzono: 07 październik 2019


LISTOPADA - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI 

Pomimo trudnych warunków, udało się zrealizować w formie zdalnej Dzień Zyczliwości. Uczniowie podczas swoich zajęć rozmawiali o tym, co znaczy być życzliwym. Jak nalęzy postepować wobec innych i jak sprawić by każdy czuł się dobrze. 

PAŹDZIERNIK  - WRACAMY DO PRACY 

Po dłuższej przerwie wracamy do działań na rok szkolny 2020/2021. W padzierniku realizowaliśmy zadania w zakresie promowania odpowiedniego dbania o siebie w czasie przeziębień. Uczniowie klas młodszych poznawali aspkety zdrowego stylu życia. Podsumowaniem było stworzenie ciekawych prac plastycznych. 

 

 

STYCZEŃ- SZANUJ KAŻDEGO 

W styczniu  realizowaliśmy kolejne zadania w prajektach Uniwersytetu Dziecięcego. Każda grupa miała swoje zadania, ale tematem przewodnim był SZACUNEK. Jak ważny, ale bardzo często zatracany. Powstała kolejna gazetka ścienna. 

WIZYTY W TEATRZE I KINIE 

Uczniowie udali się także do kina i do tetaru, by w tych miejscach zobaczyć czym jest prawdziwy szacunek i akceptacja. Były to ciekawe przeżycia i na pewno zostaną w pamięci uczniów. 

GRUDZIEŃ - otwórzmy nasze serca. 

EMPATIA 

Empatia odczuwana przez każdego w różnych sytuacjach dnia codziennego. W szkole, w pracy, w parku czy na ulicy. Widzimy różnych ludzi w sytuacjach trudnych, czasami beznadziejnych i współczujemy. Stramy się zrozumieć. Uśmiechamy się i cieszymy, gdy ktoś wygrywa, osiąga małe czy wielkie sukcesy. To właśnie grudzień stał miesiącem, w którym głebiej poznawaliśmy to uczucie. 

ŚWIĄTECZNA PACZKA 

Podsumowaniem tego roku kalendarzowego było przygotowanie paczek dla podpiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci. Każda klasa zoorganizowała piękne prezenty, w których nietylko znalazły się zabawki, książki, ale przede wszystkim środki higieniczne potrzebne do pielęgnacji maluszków. 

DZIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Kolejnym ważnym wydarzeniem był obchodzony po raz 3 - Dzień Nipełnosprawnych. Zaproszonym gościem był Pan Tomasz Kunecki, kierowca rajdowy. Opowiadał o pokonywaniu trudności i o sile, którą  każdy z nas ma  w sobie. 

ZBIÓRKA ZABAWEK

Grudzień to czas niewzykłych wydarzeń w naszej szkole. Odbyło się wiele zbiórek na rzecz potrzebujących. Zbieraliśmy zabawki, ubrania, książki dla dzieci i młodzieży, biorącej udział w Wigilii dla Samotnych. 

LISTOPAD- miesiąc zaufania i życzliwości 

Nawiązując do Dnia Życzliwości, powstała kolejna, piękna gazetka. Znajdziesz na niej rady i życzenia dla każdego. Jak mówi chińskie przysłowie "Ludzie codziennie poprawiają sobie fryzury, czeszą się. A dlaczego nie poprawiają swojego serca?" Niech ta złota myśl, będzie nam towarzyszyć jak najdłużej.  

 DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopda to Dzień Życzliwości. W naszej szkole święto to obchodzono bardzo uroczyście. Kolor żółty, uśmiechnięte twarzy, wspólne tańce i zabawy, pokazały, że warto być życzliwym, uprzejmym każdego dnia. Relacja poniżej. Już nie możemy doczekać się kolejnych wspólnych chwil. :)

 

Zaufanie - ważna sprawa.

Tym razem, nasza najstarsza klasa zajęła się tworzeniem specjalnej gazetki. Pracowali w grupach, by wspólnie ukazać, co oznacza "dażyć kogoś zaufaniem". Jedna z najważniejszych umiejętności społecznych. Bez prawdziwego zaufanie nie zbudujesz żadnej relacji. 

 

Taneczne, długie przerwy 

Październik to miesiąc poświęcony zdrowiu. Oprócz pysznych deserów, oorganizowano taneczne, długie przerwy, Samorząd Uczniowski przy współpracy z nauczycielami z wf, przygotował niesamowite zajęcia taneczne. Każdy bawił się doskonale, korzystając uroków polskiej, złotej jesieni. Pamiętając, że w zdrowym ciele, zdrowy duch!

 

Zdrowe przekąski - dzień deserów

24 października w naszej szkole królowały desery. Każda klasa przygotowywała smaczne, a zarazem zdrowe deserki. Następnie częstowała kolegów i koleżnki z innych klas. Na szkolnych korytarzach można było wpatrzeć sałatkę owocową, gofry z owocami, pyszne mufinki. Taki dzień ukazał jak ważna w życiu każdego człowieka jest zblilasowana dieta. 

 

 

Warsztaty dla rodziców - październik 2019

21 października podczas comiesięcznych spotkań z rodzicami odbyły się warsztaty dla każdej grupy rodziców. Opiekunowie uczniów z klas młodszych odbyli warsztaty z panią Martą Urbańczyk (psycholog szkolnym) pt. "Kocham i wymagam". Rodzice naszych starszych uczniów, spotkali się z pania Mirą Olszewską. Pani psycholog poruszył temat relacji rodzic - dziecko. Spędzania czasu ze swoimi dziećmi,a przede wszystkim umiejętności słuchania i bycia słuchanym. 


 

WRZESIEŃ/ PAŹDZIERNIK - AKCEPTACJA 

Hasło miesiąca to AKCEPTACJA. Uczennice i uczniowie klasy Va, przygotowali pierwszą z gazetek pt. "Akceptacja". Tak ważna w życiu każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego. Dzięki rodziom, nauczycielom, równieśnikom każdy odnajduje samego siebie. Warto pamiętać, że poczucie własnej wartości budujemy na akceptacji ze strony najbliższych. 

"Zbyt wielu ludzi przecenia to, kim nie jest i nie docenia tego, kim jest."
                                                                         MALCOLM S. FORBES

 

Dzień Chłopka na sportowo

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Od kilku lat w naszej szkole świetujemy na sportowo. W tym roku rozegrano mecz piłkasrki. Chłopcy z mlodszych klas cudownie się bawali, a przy okazji doskonalili triki piłkarskie i dbali o postawę fair-play. 

  

Apel organizacyjny - podział zadań

Na początku września zespól ds promocji zdrowia w naszej szkole, zoorganizował apel, na którym przydzielona zadania dla poszczególnych klas.
Dzieci losowały zagdanienia, nad którymi pracują w grupie. Efekty zostaną zaprezentowane na gazetce szkolnej.
  Już niedługo pierwsze prace. :)