Spotkanie autorskie z p. Anna Czerwińską-Rydel

“Lubię białe płatki śniegu, mruczenie kota i ciasteczka migdałowe.
 Kocham dzieci, muzykę Mozarta i zapach pomarańczy.
 A bajki przynosi mi poranne słońce!”

6 kwietnia odbyło się spotkanie z panią Anną Czerwińską – Rydel, która jest autorką książek dla dzieci i młodzieży, muzykiem i pedagogiem. Pisarka na stałe mieszka w Gdańsku. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne. Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z p. Anna Czerwińską-Rydel

Książki naszych marzeń

Nasza biblioteka bierze udział w rządowym programie promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży „Książki naszych marzeń. W grudniu dzięki funduszom z programu szkolna biblioteka wzbogaciła się o 50 nowych książek. Są to współczesne historie przygodowe, podróżnicze, fantastyczne, związane z życiem szkolnym, rodzinnym oraz bliskim dzieciom sprawom. Nowe tytuły cieszą się dużą popularnością wśród młodych czytelników. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami.
W naszej szkole program ten pilotują p. Halina Garbacz i p.Zbigniew Janusz.


 

W piątek 23.10.2015 roku naszą szkołę odwiedziła pani Magdalena Zarębska. Pani Magdalena jest wyjątkową pisarką. Jej książka pt. „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali” zdobyła dużą popularność, ponieważ jest napisana w języku  polskim i w gwarze śląskiej. Pisarka opowiadała nam o swoim dzieciństwie i o tym, jak dorastała w „towarzystwie gwary śląskiej”. Klasy 4-6 mogły bliżej poznać tę gwarę. Mieliśmy okazję posłuchać wierszy i fragmentów opowiadań właśnie w tym języku. Dowiedzieliśmy się wiele o Górnym Śląsku, jego ciekawej kulturze, górnictwie i zabytkowej dzielnicy Katowic – Nikiszowcu. Spotkanie było bardzo ciekawym doświadczeniem dla wszystkich jego uczestników. Mogliśmy zakupić książę pani Magdaleny i poprosić autorkę o autograf.

Hania Sak