Wycieczka do Krakowa i Ojcowa

Utworzono: 09 maj 2019

   06.05.2019 roku klasy 6 oraz 7 udały się na wycieczkę do Ojcowa-Krakowa. W 1-szym dniu zanim przyjechaliśmy do Krakowa udaliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zeszliśmy do doliny i później udaliśmy się pieszo do Ojcowa. Kiedy wyjechaliśmy z Ojcowa, pojechaliśmy do jaskini Nietoperzowej. Przewodnik opowiadał nam, że podczas zimy nietoperze zapadają w stan hibernacji i jaskinia wtedy jest zamknięta dla turystów.
Po zakończeniu zwiedzania pojechaliśmy do Krakowa na Kopiec Kościuszki.
W dniu drugim po śniadaniu pojechaliśmy do Muzeum Inżynierii Miejskiej. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Każda klasa osobno. Klasa 7 miała zajęcia doświadczalne z fizyki, a klasa 6 została oprowadzona po starych sprzętach technicznych. Po godzinie klasy zamieniły się. Potem udaliśmy się zwiedzić stare zabytki żydowskie np. cmentarz, synagoga i plac po getcie. Koło godziny 16 udaliśmy się do parku doświadczeń im. Stanisława Lema. Podzieliliśmy się na dwie grupy, każda klasa dostała swojego przewodnika.
W trzecim dniu zwiedziliśmy cały Wawel. Zobaczyliśmy smoka wawelskiego i przeszliśmy na krakowski rynek. Odwiedziliśmy Bazylikę Mariacką, żeby zobaczyć ołtarz mariacki.
Około godziny 14 udaliśmy się w drogę powrotną do Opola.