Szkolna wigilia 2018

Utworzono: 22 grudzień 2018

Jak co roku w ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami zorganizowały własne spotkania wigilijne. Uczniowie wspólnie z wychowawcami nakrywali stoły oraz ustawiali świąteczne słodkości . Na stole znalazły się również pierniki, które poszczególne klasy piekły w piekarni p. Kurca. W tym szczególnym dla wszystkich dniu wszyscy odświętnie ubrani składali sobie życzenia, śpiewali kolędy i pastorałki, rozmawiali o tradycjach świątecznych, opowiadali sobie jak spędzają święta w swoich rodzinnych domach.
Uczniowie najmłodszych klas, wspólnie z naszym szkolnym chórem przygotowali jasełka. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki przeplatane były kolędami i pastorałkami, które pięknie zostały wyśpiewane przez nasz szkolny chór.
Pięknym zwyczajem w naszej szkoły jest też zapraszanie na jasełka emerytowanych pracowników szkoły. Jest to okazja do wspólnych, bardzo miłych spotkań przy suto zastawionym wigilijnym stole. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres roku, dlatego warto go  przeżywać razem w sposób wyjątkowy i tak, aby na długo został w naszej pamięci.