Advent, Advent, ein Lichtleint brennt…

Utworzono: 20 grudzień 2018

Adwent trwa od czwartej niedzieli poprzedzającej święta Bożego Narodzenia do zmierzchu 24 grudnia. Jest czasem duchowego przygotowania i radosnego oczekiwania na przybycie Jezusa Chrystusa.
Advent, Advent, ein Lichtleint brennt… pod takim hasłem po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs na kalendarz adwentowy. Kalendarz adwentowy uprzyjemnia czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Każde drzwiczki kalendarza kryją słodką niespodziankę lub coś nowego, interesującego. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą kreatywnością jaki i inspiracją aby jego kalendarz był najciekawszy i najpiękniejszy. W styczniu na apelu podsumowującym zwycięzcy otrzymają narody jak i dyplomy za udział w konkursie. Zapraszamy na udział w konkursie w roku szkolnym 2019/20.

Gizela Lisy