Rozpoczęliśmy rok szkolny 2015/2016

Utworzono: 01 wrzesień 2015

Wakacje minęły,
Uleciały jak chmurki na niebie.
Dzieci plecaki wzięły
I biegną szkoło do ciebie
Z pytaniami:
-Czy tęskniłaś za nami?
-Czy brak ci było gwaru, hałasu?
-Czy na odpoczynek miałaś dużo czasu ?
I tak dzieci pytały,
I tak szkole marudziły,
Że szkoła odpowiadać nie miała już siły.
Szkoła cichutko drzwi uchyliła ,
I dzieci do siebie zaprosiła.

1 września 2015 roku rozpoczęliśmy kolejny, w naszej szkole już 123 rok szkolny. Mam nadzieję, że w Grudzicach żyją jeszcze osoby, które pamiętają 1 września 1939 roku w tej szkole. Warto byłoby posłuchać ich wspomnień.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się, jak zwykle, na szkolnym dziedzińcu. Z roku na rok przybywa nam uczniów. W tym roku szkolnym mamy dwie klasy pierwsze i dwie drugie. Mam nadzieję, że ich starsi koledzy pomogą i wesprą ich w tych pierwszych chwilach w murach naszej szkoły i sprawią, że będzie to dla nich niezwykły i niezapomniany czas. Pani Dyrektor Danuta Kamińska powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Szczególnie serdeczne słowa powitania skierowała do uczniów klas pierwszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły.
Uczniowie klasy piątej pod opieką p. M. Leszyńskiej przygotowali krótki program artystyczny.
Od jutra zaczniemy wspólnie pracować i uczyć się, a rytm dnia będzie wyznaczał nasz szkolny dzwonek.
Wszystkim uczniom życzymy na początku roku szkolnego wielu sukcesów, ale też wspaniałych przygód związanych z poznawaniem nowej wiedzy. Nauczycielom żądnych wiedzy uczniów i wielu pomysłów na ciekawe zajęcia, by nauka naprawdę stała się przygodą.  

My w radio Opole