Spartakiada zdrowego trybu życia

Utworzono: 07 grudzień 2017

W pierwszy dzień Spartakiady w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu została przeprowadzona część edukacyjna, podczas której wysłuchaliśmy wykładu pn. „Dlaczego tak ważna jest wiedza o prawidłowym odżywianiu?” połączona z wystawką oraz degustacją zdrowej żywności. Mogliśmy się spotkać również z osobami związanymi ze środowiskiem sportowym, którzy na co dzień sport uprawiają i odnoszą w nim sukcesy m.in.: z Panem Czesławem Wojciechowskim - trenerem szermierzy Klubu Start – Opole, Piotrem Plewnią – trenerem Odry Opole, Panem Andrzejem Rencz trenerem Auto Moto Klubu Grodków oraz Patrycją Komko – mistrzynią Polski oraz wicemistrzynią Europy w motocyklowych rajdach enduro.
Drugiego dnia odbyła się część konkursowa w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 29 w Opolu, podczas której rywalizowaliśmy z pozostałymi szkołami podstawowymi rozwiązując zadania teoretyczne z zakresu zdrowego stylu życia oraz w konkurencjach sprawnościowych na czas. Najlepiej z wszystkich konkurencji poszło nam w teście o zdrowym trybie życia. Otrzymaliśmy maksymalną ilość punktów – najlepiej ze wszystkich szkół. Staraliśmy się jak mogliśmy i na 17 szkół podstawowych zajęliśmy „wysokie” 6 miejsce.
Niezapomnianych wrażeń podczas części konkursowej dostarczył nam pokaz żonglerki artystycznej w wykonaniu Pana Krzysztofa Riewolda – półfinalisty IV edycji programu „Mam Talent” oraz pokaz Aikido w wykonaniu grupy prowadzonej przez Panią Annę Żołud.