Festiwal Eksperymentów

Utworzono: 27 kwiecień 2018

Poznaliśmy tam 4 światy: Świat Robotów - w którym mogliśmy pobawić się robotami, Świat Kreatywny - w którym każdy stworzył własnego piszącego robota i mógł ozdobił koszulkę, któą mógł zabrać do domu, Świat Wirtualny - gdzie każdy miał możliwość za pomocą wirtualnych gogli przenieść się do kosmosu lub w podwodny świat, oraz Świat Energii - w którym poznaliśmy naturalne źródła energii i mozliwości jej wykorzystania. Na zakończenie mogliśmy podziwiać taniec płomieni w Rurze Rubensa i teatr animacji laserowej. Oby więcej takich lekcji prowadzonych przez nauczycieli z pasją.

Paweł Bartosz

W poniedziałek, 23.04.2018r. klasa 4b pojechała wraz z wychowawczynią, panią Barbarą Passon do Centrum Wystawienniczo - Kongresowego w Opolu. Celem wyprawy był Festiwal Młodych Odkrywców Nauki. Na miejscu przydzielono naszą klasę do grupy czerwonej. Po zjedzeniu śniadania dowiedzieliśmy się, że czekają nas wyprawy do czterech światów. Pierwszy świat, który odwiedziliśmy, to ŚWIAT ENERGII. Tam poznaliśmy wszystkie sposoby, które pozwalają nam na wytworzenie prądu. W drugim świecie, ŚWIECIE ROBOTÓW, dowiedzieliśmy się, jak są skonstruowane roboty oraz jak możemy je zaprogramować. Trzeci świat to ŚWIAT KREATYWNY. Świat ten był bardzo ciekawy. Zrobiliśmy mini roboty oraz koszulki, które świecą w ciemności. Ostatni świat to ŚWIAT WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI. Otrzymaliśmy gogle VR oraz dużą dawkę informacji na temat wirtualnej rzeczywistości. Po obiedzie zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie, na którym grupa taneczna zaprezentowała nam swój układ. Następnie odbył się pokaz laserów, który był bardzo fajny i ekstremalny. Po zakończeniu imprezy wróciliśmy do szkoły pełni radości. Moim zdaniem, to była najlepsza wycieczka w tym roku szkolnym.

FRANEK FILIPOWICZ 4B

W dniu 23 kwietnia cała klasa 4 b miała przyjemność uczestniczyć w Festiwalu Doświadczeń i Eksperymentów w Centrum Wystawienniczo Kongresowym w ramach projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki. Wszystko było przygotowane z wielkim rozmachem. Na początku zostaliśmy podzieleni na 4 grupy oznaczone odpowiednim kolorem czapek. Festiwal składał się z 4 światów – pracowni tematycznych: -Świat Energii , gdzie przy specjalnych stanowiskach odbywały się odbywały się warsztaty i wykłady poświęcone różnym rodzajom energii np. słonecznej, wodnej, wiatrowej. -Świat Robotów, gdzie mogliśmy zobaczyć najprawdziwsze roboty, które mówiły do nas różne śmieszne i miłe rzeczy. Roboty potrafiły tańczyć. Mogliśmy sami wymyślić dla nich taniec. -Świat Kreatywny, w którym mogliśmy sami, według instrukcji, skonstruować własne mini-roboty oraz stworzyć autorskie (świecące w ciemności koszulki) prezentujące naszą wiedzę na temat energii. Zarówno roboty jak i koszulki można było zabrać do domu. -Świat Wirtualny, gdzie mogliśmy się przenieść w miejsca, na których ludzka stopa nie stanęła. Można było zwiedzić również swoje wymarzone miejsce na ziemi. To wszystko dzięki okularom VR. Na samym końcu spotkała nas jeszcze niespodzianka, występ taneczny w wykonaniu młodych akrobatek oraz niesamowite pokazy laserów! Ta wycieczka bardzo nam się podobała. Nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy i mogliśmy zostać młodymi odkrywcami!

Zuzia Bezara