Kiermasz świąteczny 2018

8 grudnia na terenie naszej szkoły odbył się kiermasz świąteczny. Uczniowie każdej klasy przy pomocy nauczycieli, a przede wszystkim rodziców, zorganizowali ciekawe stoiska z wypiekami i ozdobami świątecznymi. Można było spróbować dań z kuchni świata, zjeść pyszne ciasto i wypić gorącą czekoladę. Oprócz słodkości, zapachem kusiły domowe pierogi, paszteciki i bigos. Nie zabrało także ciekawych stroików, bombek, pięknej porcelany i kartek. Nasi uczniowie przygotowali dla wszystkich piękne występy artystyczne. Jak co roku, rodzice i nauczycieli brali udział w konkursie „Koło fortuny”. Wszyscy dzielnie odpowiadali na trudne pytania w 6 konkurencjach. Bardzo dziękujemy za przybycie na świąteczny kiermasz wszystkim rodzicom, uczniom i mieszkańcom naszej dzielnicy. Bawiliśmy się znakomicie! Zapraszamy już za rok!

Sandra Mrahs

Bezpieczna droga do szkoły

Laureatki z klasy I Uczennice klasy I Karolina Koszyk i Julia Stahlberger zostały nagrodzone w konkursie „Bezpieczna droga do szkoły ” organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Opolu. Dziewczyny stworzyły ciekawe prace plastyczne, na których została zaprezentowana bezpieczna droga do szkoły. Uwzględniono elementy odblaskowe ubioru i zasady bezpieczeństwa. Takiej wiedzy pozazdrości nie jeden uczeń naszej szkoły. Gratulujemy serdecznie!

Sandra Mrahs

Ostatni raz!

Klasa ósma ostatni raz w takim składzie brała udział w pieczeniu pierników. Był to oczywiście ósmy raz ze sobą w piekarni. Podołali wszystkiemu, nawet dobrej zabawie! I dokładnie po sobie posprzątali :-) Pani Beacie będzie brakować ich dojrzałości i poczucia humoru :-) M.L.

Tydzień niepełnosprawności. Warsztaty sensoryczne "Uczymy się empatii wobec osób niepełnosprawnych"

Kolejnym wydarzeniem w ramach Tygodnia Niepełnosprawności były warsztaty sensoryczne. Uczniowie klas starszych V-VIII zgłosili się wcześniej jako wolontariusze do przygotowania poszczególnych stanowisk dla klas młodszych I-IV. Starsi uczniowie zasięgnęli wiedzy by poznać szerzej poszczególne rodzaje niepełnosprawności i wraz z pedagogiem specjalnym przygotowali ćwiczenia, materiały edukacyjne oraz zabawy mające na celu możliwość wcielenia się w sytuacje osoby o danej dysfunkcji. Celem warsztatów było poszerzenie wiedzy o funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych, dowiedzenie się jakie mogą być niepełnosprawności, że są również takie, których nie widzimy od razu. Ponad to wzmocnienie współpracy między uczniami, integracja oraz nabywanie umiejętności dzielenia się wiedzą oraz wrażeniami.
Kaja Bolisęga

Pieczenie pierników w klasie 5a

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się między innymi z domowymi świątecznymi wypiekami. Aby tradycji stało się zadość czwartego grudnia klasa VA -korzystając z przychylności i gościnności piekarni Państwa Kurc- wypiekała piękne piernikowe serca , choinki,gwiazdki....Zabawy ,ale też i przyjemnej pracy podczas ugniatania,wałkowania i wycinania z ciasta świątecznych kształtów było wiele. Tak samo zresztą jak i podczas dekorowania wypieczonych pierników,które najlepiej smakować będą podczas naszej klasowej wigilii. A ta przecież już tuż,tuż.........

Joanna Markiewicz-Pustuła