Międzyszkolny Konkurs Fizyczno-Chemiczny

  

W dniu 23 kwietnia 2018 w PSP 24 w Opolu odbył się Międzyszkolny Konkurs Fizyczno-Chemiczny. Hasłem przewodnim konkursu były słowa Arystotelesa: „Człowiekowi godzi się starać tylko o taką wiedzę, która jest na miarę jego zdolności.” Naszą szkołę reprezentowali Fabian Okos i Ignacy Smoliński - uczniowie klasy siódmej, którzy zajęli ex aequo II miejsce. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Projekt Zdrowo jem, więc wiem"

Klasa I zakończyła w tym tygodniu Ogólnopolski Projekt Zdrowo jem, więc wiem. Od początku roku szkolnego pierwszaki i ich rodzice podnosili swoja wiedzę na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Realizowane zadania wyznaczane były przez 3 bloki -jesienny „Co należy jeść, aby być zdrowym, zimowy „W białej krainie- ostrożnie z solą i cukrem” i wiosennym „Uczymy się dobrych zwyczajów żywieniowych”. Każdy etap obejmował lekcje na dany temat, ciekawe zajęcia ruchowe, konkurs plastyczny, promowanie zdrowych nawyków wśród rodziców oraz uczniów innych klas. Pierwszaki zdobywały wiedzę, robiły piramidę zdrowia, jadłospisy, nakłaniały do niskokalorycznych i smacznych przekąsek, uczyły się przygotowywać zdrowe posiłki, przyrządzały kanapki, szaszłyki i koktajle owocowe dla koleżanek i kolegów, dzieliły się informacjami na gazetkach na korytarzu. Po realizacji każdego bloku powstawał raport, który był wysyłany do organizatora projektu – Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Miejmy nadzieję, że podjęte działania przyniosą zdrowe nawyki wśród dzieci i rodziców.

Jadwiga Kozołub

Dni Patrona w klasach młodszych

Klasy młodsze w tym roku obchodziły bardzo ciekawie Dni Patrona. Pierwszy dzień poświęcony był starej szkole. Uczniowie przebrali się w starodawne mundurki, fartuszki. Dziewczynki miały zaplecione warkocze przewiązane wstążkami. Chłopcy mieli spodnie na szelkach, koszule i podkolanówki. Zajęcia rozpoczęły się w izbie regionalnej. Każdy mógł usiąść w dawnej ławce, zobaczyć stary elementarz, kałamarz, obsadkę ze stalówką. Potem w klasach uczniowie uczyli się szycia i przyszywania guzików. Najwięcej problemów sprawiało nawlekanie igły i zawiązywanie supełka. Powstały ładne prace.

Czytaj więcej: Dni Patrona w klasach młodszych

Dni Patrona 2018

 

 W dniach 25-27.04.18 w naszej szkole obchodziliśmy Dni Patronów, Książąt Opolskich. W środę cała społeczność szkolna świetnie się bawiła, przebierając się za uczniów sprzed lat. W ten sposób próbowaliśmy poczuć klimat szkoły naszych rodziców, dziadków, a może nawet pradziadków. Niektórzy nauczyciele stosowali nawet metody z tamtych czasów, tj. klęczenie na grochu, wprowadzenie ostrej dyscypliny na zajęciach. Uczniowie już po kilku minutach innego traktowania zobaczyli, że współczesna szkoła jest dużo lepsza od tej sprzed lat.

Czytaj więcej: Dni Patrona 2018

Festiwal Eksperymentów

W dniu 23 kwietnia 2018r. klasa 4b wraz z wychowawczynią uczestniczyła Festiwalu Eksperymentów w ramach projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki. Odbył się on w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Opolu w dniach 17-24 kwietnia 2018r. Organizatorami byli: Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji oraz Samorząd Województwa Opolskiego.

Czytaj więcej: Festiwal Eksperymentów

Muzyczne sukcesy

 

W dniu 24 kwietnia sześć uczennic naszej szkoły:Maja Kulig z klasy I, Zuzanna Bezara oraz Zosia Woszek obie z klasy IV b jak również trio z klasy IV a Linda Kaczmarczyk,Ola Kaczmarska i Malwina Begińska brały udział w VIII Festiwalu Piosenki Wiosennej organizowanym przez PSP nr 5 w Opolu. Występy naszych uczennic były bardzo udane. Maja zajęła I miejsce wśród solistek klas I-III, Zuzia I miejsce wśród solistek klas IV-VII, Zosia miejsce trzecie w tej samej kategorii a trio: Ola, Malwina, Linda uzyskały II miejsce w kategorii zespołów klas IV -VII. Serdecznie gratulujemy!

W dniu 20 kwietnia pięć uczennic naszej szkoły Zosia Woszek, Zuzia Bezara, Ola Kaczmarska, Linda Kaczmarczyk oraz Malwina Begińska brały udział w przesłuchaniach do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki PIOSENKOBRANIE 2018, organizowanym przez MDK Opole. lListę zakwalifikowanych solistów do konkursu poznamy 01 czerwca.Trzymajmy kciuki za sukces dziewczyn!

Joanna Markiewicz-Pustuła

Podkategorie