Dzień Liczby PI - 3.14

W miesiącu marcu, a dokładniej 14-go, w naszej PSP26 obchodzi się Dzień Liczby Pi (3.14). Dlatego na wielu lekcjach odbyły się zajęcia z grami planszowymi, a Pizzeria Oliwka ufundowała pizzę dla niektórych klas. Dziękujemy - było super.
 Grzegorz Tymczyszyn

Uczniowie klas starszych bawili się i pomagali


Zabawa dyskotekowa w klasach starszych to nie tylko tańce i zabawa. Podczas spotkania, 4 marca, sprzedawaliśmy przygotowane wcześniej "słodkie serca". Dochód ze sprzedaży ciasteczek zostanie przekazany na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Zachęcamy także do przekazywania 1% oraz wsparcia tej instytucji. Dzięki takim akcjom, pogamy zrozumieć naszym uczniom jak ważne jest pomaganie innym.

Klasa I w dzielnicowej bibliotece

Dnia 27 lutego uczniowie klasy I udali się do Miejskiej Biblioteki w Grudzicach by spotkać się z Panią Beatą Orel - miejscową bibliotekarką. Dzieci zapoznały się z zasobami grudzickiej biblioteki. Wysłuchały ciekawych opowiadań i przypomniały sobie zasady korzystanią z książek. Pani Beata, zachęcała do wypożyczania książek. Każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż książka to skarbnica bez dna. 

Sandra Mrahs

Warsztaty kroszonkarskie

 

26.02.2019 r. swoją obecnością zaszczyciła nas pani Anna Kośna. Poprowadziła z uczniami naszej szkoły warsztaty kroszonkarskie. Pani Ania opowiedziała nam o technikach, którymi zdobi się pisanki: kroszonkarska,  sitowiem oraz trawienie kwasem. Jeżeli chodzi o technikę trawienia można wykorzystać kwas z ogórków kiszonych,  kapusty kiszonej oraz ocet.

Czytaj więcej: Warsztaty kroszonkarskie

Kolejna klasa odwiedziła dzielnicową bibliotekę

25.02 klasa II odwiedziła bibliotekę w Grudzicach. Pani bibliotekarka oprowadziła uczniów po sali i pokazała zbiory książek. Potem przeczytała ciekawe opowiadanie Agnieszki Stelmaszczyk „Zbawcy książek”. Po wysłuchaniu odbyła się rozmowa na temat roli książki. Pani Beata Orel przygotowała dla dzieci zagadki i zadania. Zachęcała do zapisania się do biblioteki. Większość klasy postanowiła skorzystać z zaproszenia.
Jadwiga Kozołub

Cóż to był za bal!

 Cóż to był za bal! 20 lutego uczniowie klas młodszych bawili się wspólnie na zabawie karnawałowej. Piękne stroje, dobre humory i nieschodzący uśmiech towarzyszył dzieciom przez cały dzień. Krótko po godz. 9.00 rozpoczęliśmy wspaniałą podróż po świecie, by w rytmach zagranicznej muzyki poznać narodowe tańce z rożnych zakątków świata. Bawiliśmy się znakomicie, czekamy na kolejne spotaknie!

Sandra Mrahs

Podkategorie